مرقد حجر بن عدی

حجت‌الاسلام محمد خرسند:
جسارت به مرقد حجر بن عدی سناریویی برای ضربه زدن به اصل اسلام است

گروه سیاسی: امام جمعه شهر کازرون جسارت به مرقد مطهر حجر بن عدی را سناریویی برای ضربه زدن به اصل اسلام عنوان و تأکید کرد: این موضوع فراتر از بحث شیعه و سنی است و به اصل اسلام مربوط است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد خرسند، امام جمعه کازرون در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) شعبه قم، گفت: جسارت به مرقد حجر بن عدی سناریویی برای ضربه زدن به اصل اسلام و فراتر از بحث شیعه و سنی است و ریشه این کار هم به آمریکا و انگلیس و کشورهایی باز می‌گردد که سال‌ها برای تفرقه بین امت اسلامی طراحی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه هم تشیع و هم اهل تسنن باید مراقب باشیم و دچار عصبانیت نشویم تصریح کرد: کاری که صورت گرفته است از هیچ انسان سنی که پای‌بند به مذاهب اهل سنت باشد بر نمی‌آید زیرا این اقدام قبل از اینکه غیرشرعی باشد غیر اخلاقی است و هتک حرمت قبر یک مؤمن حتی قبر انسان غیر مؤمن حرام است تا چه رسد به جسارت به یک صحابی بزرگ پیامبر(ص) و یار باوفای امیرالمؤمنین(ع)، لذا این حرکت حکایت از یک نقشه خطرناکی است که دشمنان برای مسلمان کشیده‌اند.

وی بیان کرد: همه باید مراقب باشند و در قدم اول علمای شیعه و اهل سنت باید این حرکت را محکوم کنند و اگر این هتاکی فتح باب شود زمینه‌ای است برای بی‌حرمتی‌هایی که در آینده صورت می‌گیرد و قابل جمع کردن نخواهد بود، البته علمای وهابی و تکفیری که فتوا صادر می‌کنند و زمینه اینگونه اقدامات را فراهم می‌آورند باید پاسخگو باشند اما این حکایت از نقشه خطرناکی است که برای امت اسلامی و ضربه زدن به اصل اسلام طرح‌ریزی شده است.

خرسند اظهار کرد: دشمن می‌خواهد امروز از راه برجسته کردن اختلافات فرق اسلامی محل فراری برای خود ایجاد کند، او در مواجهه با بیداری اسلامی که در دنیا منافع آمریکا و اسرائیل را تهدید می‌کند راه نجات را در این می‌بیند که امت اسلام را با خودشان سرگرم کند و از راه این اختلافات و دامن زدن به برخی جنگ‌ها مانند مسایل سوریه به اهداف خود دست یابد.

وی ادامه داد: مسئله سوریه جنگی است بین موافقین و مخالفین مقاومت اسلامی که به عنوان جنگ بین شیعه و سنی به آن دامن می‌زنند یا در بحرین یک ملت برای آزادی می‌جنگد و شعار آن‌ها این است که هر بحرینی یک رای داشته باشد.

امام جمعه کازرون بیان کرد: دنیای غرب سال‌ها شعار انتخابات آزاد و دموکراسی و لیبرال دموکراسی را می‌دهد و آوازه‌اش گوش همه را کر کرده است اما وقتی نوبت به مردم شیعه بحرین می‌رسد از دولت سکولار بحرین حمایت می‌کنند و حقوق یک ملت را نادیده می‌گیرند.

وی افزود: دشمن می‌خواهد موانعی پیدا کند تا جلوی خیزش و بیداری اسلامی را بگیرد که از راه‌های آن شعله‌ور ساختن احساسات امت اسلامی است، مردم و شیعیان نسبت به قبور اولیا و ائمه اطهار و صحابه پیامبر تعصب دارند و جای دارد حتی علمای وهابی هم این کار را محکوم کنند زیرا آن‌ها که از قداست صحابه دم می‌زنند نبش قبر صحابی پیامبر با چه منطق و معیار شرعی سازگار است.

حجت‌الاسلام خرسند تصریح کرد: انجام اموری مانند نقش قبر صحابی پیامبر(ص) ایجاد اختلاف بین فرق اسلامی و شعله ور کردن آتش جنگ بین امت‌های اسلامی برای تأمین منافع نامشروع آمریکا و اسرائیل خواهد بود.

tnews.ir

 

/ 8 نظر / 31 بازدید
خورشید

سلام ممنون از کامنت و اطلاع رسانی التماس دعا داریم

zahra

سلام همسنگر عزیز خداقوت سریعا به وبم مراجعه کنید!3قسمت از طرح انتخاباتی ام را ارائه دادم و انشاالله قسمت های بعدی هم در راهه. به امید انتخاب اصلح اگه مخالفی اگه موافقی منتظر نظرت هستم. یا علی

طاها

سلام... انشاالله که خدا هدايتشون کنه... و اگه نشدن...شرشون رو کم کنه...

شاید شب

وطن فروش و تن فروش........... باز دل دیوانه و عقل عاشقم شروع ب نوشتن کردن دستم به دستور دل شمارو دعوت میکند برا خواندن وانتخاب کردن منتظرتونم راستی...........سلام شاید...........

صبا

سلام وبتون عاليه من اين وبمو تازه درست كردم ممنون ميشم اگه كمكم كنيد منتظر حضورتون هستم